T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü Yunak Hacı İzzet Baysal Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Konya İl Sağlık Müdürlüğü Yunak Hacı İzzet Baysal Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Uzm. Dr. Hikmet AKBULUT

Güncelleme Tarihi: 01/10/2019


       Çocuk  Sağlığı ve Hastalıkları Uz. Dr. Hikmet AKBULUT Öz Geçmiş;
         
       Dr. Hikmet Akbulut, 6 Mart 1988 ’de Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini doğduğu kentte bitirdi. Tıp eğitimine Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi ’nde 2005 yılında başladı ve 2011 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanını aldı. Mezuniyeti sonrası Tekirdağ Malkara Devlet Hastanesi ve Tekirdağ Malkara Toplum Sağlığı Merkezi ’nde pratisyen hekim olarak mecburi hizmetini yaptı. Aynı sene tıpta uzmanlık sınavını kazandı. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde başladığı Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasını 2017 yılında tamamlayarak Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı oldu. 2017 Kasım – 2018 Mayıs tarihleri arasında Konya Kadınhanı Refik Saime Koyuncu Devlet Hastanesi’ nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olarak çalıştı.

       Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP), Non-invazif ve İnvazif Mekanik Ventilasyon Kursu, Temel EKG Kursu eğitimlerini başarıyla tamamladı. Birçok ulusal ve uluslar arası kongreye katıldı. Akademik alanda ulusal ve uluslar arası 10 makale, yine ulusal ve uluslar arası sunulmuş 22 sözel ve poster bildirisi vardır.

       Konya Yunak Hacı İzzet Baysal Devlet Hastanesi’ ne Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olarak 2017 Kasım ayında atanmış ve görevine burada devam etmektedir.

            
       Kasım 2018  tarihinden itibaren Başhekimlik görevini yürütmektedir.

       Evli ve bir çocuk babası olan Akbulut’ un Türk Pediatri Kurumu, Türk Toraks Dern
eği, Türk Neona
toloji Derneği üyelikleri vardır.


WhatsApp Image 2019-02-13 at 15.38.05.jpeg