Tarihçe

yunak-haci-izzet-baysal-devlet-hastanesi-kantin-ihalesi-2016-10-04.JPG

    Hastanemiz 1954 yılında hizmete girmiş 10671 m² arsaya, 612 m² kapalı alana, 306 m² oturum alanına sahip tek katlı 25 yataklı 2. Basamak Sağlık Kurumudur. 2005 yılında hastane zemin katının bakım ve onarımı yapılarak hastanemiz acil bölümü ayrılmış ve 112 istasyonu kurulmuştur. 2006 yılında Yemekhane ek binası yapılmış 2007 yılında da yemek hizmet alımı ve temizlik hizmet alımı yapılmıştır. Yine aynı yılda Diyaliz Ünitemiz hizmete açılmıştır.

   2009 yılında da hayırsever vatandaşımız tarafından 3 Katlı 530m2 oturum alanlı toplam 1565m2 kapalı alana sahip ek bina yapılmıştır. Ek binayla birlikte hastanemizin Ameliyathane, Yoğun Bakım Üniteleri tamamlanmış bulunmaktadır. Bu binanın zemin katı poliklinik, laboratuar, bilgi işlem olarak; diğer 2 katında Doğumhane ve Ameliyathane, bunlar harici kısımlarıysa tek kişilik ve iki kişilik olmak üzere banyolu, tuvaletli, klimalı, tv, buzdolaplı ve telefonlu hasta odaları olarak kullanılacaktır.

    Hastanemiz 2004 yılından bu güne kadar büyük gelişme göstererek gerek çalışan sayısı, gerek yatak sayısı, gerek hasta odalarının modernizasyonu, gerekse yoğun bakım servisi, acil servis, laboratuvar ve radyoloji gibi tüm alt yapı birimlerinde kapasite olarak sürekli artış göstererek sunulan sağlık hizmetinin kalitesi sürekli artmıştır. Hastanemiz tam otomasyon bilgi yönetimi sistemine geçmiş olup, hizmetin hiçbir aşamasında evrak kullanılmamakta, hasta ve yakınları evrak dolaştırmak zorunda bırakılmamaktadır. Hastaların hastanede bekleme süreleri mümkün olduğunca kısaltılmış, verilerin güvenliği artırılmış ve olası kaçakların önüne geçilmiştir. Hastanemiz poliklinik katında her hekime bir poliklinik yapılmış, hasta bekleme salonları yeniden düzenlenmiş, hasta muayene akışı otomasyon üzerinden monitörler vasıtası ile takibi yapılabilmektedir. Poliklinik katında ayrıca EKG, Enjeksiyon-Pansuman, Laboratuvar ve röntgen birimlerimiz bulunmakta hastalarımız bu birimlere çok kolay ulaşabilmektedir. Yıllık 60000 hastaya hizmet vermektedir.